Jak wybrać idealny prezent spośród miliarda pomysłów?

Czym tak naprawdę jest idealny prezent? Według nas, jest to podarunek, dzięki któremu sprawimy ogromny uśmiech na twarzy bliskiej osoby 🙂 Uwierz nam, jeśli trafisz idealnie z prezentem, na pewno nie umknie to Twojej uwadze. Dla takich chwil warto poświęcić trochę swojego cennego czasu. 🙂

Teraz pojawia się masa pytań: Jak to zrobić? Od czego zacząć? Ile przeznaczyć na to pieniędzy? Kupować wcześniej czy na ostatnią chwilę? Dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym czy w sieci? Postaramy się Tobie pomóc, abyś sam potrafił odpowiedzieć na te pytania…. Weź kartkę i zacznij notować wiedzę, którą uzyskasz dzięki poniższemu poradnikowi! Pamiętaj o tym, że nasz artykuł nie jest skierowany na konkretną okazję oraz do wybranych osób. Na podstawie ogólnych pytań, na pewno dojdziesz do właściwego rozwiązania!

Od czego zacząć wybór idealnego prezentu?

Trafiłeś na nasz artykuł, więc wnioskujemy, że musisz zrobić komuś prezent, ale nie masz pomysłu co to może być…. Zaczniemy od podstawowych czynności!

 • Zapisz ostateczną datę wręczenia prezentu, abyś dowiedział się czy musisz już pędzić do sklepu, czy może masz wystarczająco czasu, aby czekać na zamówiony prezent nawet miesiąc czasu! Pamiętaj jedno! Nie odkładaj wyboru prezentu na ostatnią chwilę!
 • Datę już mamy za sobą, więc teraz należy określić w jak bliskich kontaktach jesteś z solenizantem / solenizantką? Czy to Twoja mama, czy daleki kuzyn? W gruncie rzeczy, łatwiej wybrać prezent dla osoby, którą znamy, lecz często spotykamy przy zakupie tego prezentu większe problemy, ponieważ chcemy na bliskiej osobie wywrzeć największe wrażenie!
 • Ostatnim podstawowym krokiem jest określenie budżetu jaki chcemy przeznaczyć na prezent. Wszystko zależy od naszych dochodów oraz okazji. Jeśli finanse nie pozwalają Tobie na zakup prezentu, nie martw się, możesz zrobić go własnoręcznie! Prezenty wykonane własnoręcznie opiszemy w innym artykule 🙂

Ustaliliśmy całkowite podstawy na temat wyboru prezentu. Pora na następny krok!

Jak wybrać idealny prezent spośród miliarda pomysłów?

W tym miejscu pojawia się znacznie więcej pracy niż w podstawowym kroku. Musimy wśród wielu naszych pomysłów wybrać jeden najlepszy.

 • Na samym początku następnego kroku, ustalmy wiek osoby, której wręczamy prezent. Pomoże nam to odrzucić dużą ilość prezentów, które mogłyby postawić naszego solenizanta w niezręcznej sytuacji.
 • Wiek ustalony, pora na zainteresowania! Jeśli są to bliskie osoby, nie będziecie mieli problemu w wskazaniu ich pasji, lecz co zrobić w przypadku dalszych znajomych? Użyjmy Facebooka! Oczywiście istnieją osoby, które nie posiadają profilu na tym portalu lub są kompletnie nieaktywne, ale w większości przypadków możemy liczyć na media społecznościowe. Przejrzymy zdjęcia i sprawdźmy, czy np. dana osoba nie ma zdjęć z nocnej wyprawy wędkarskiej lub sesji zdjęć z wypraw turystycznych. Jeśli zdjęcia nam nie pomogą przychodzi na pomoc zakładka „informacje”, w której dowiemy się więcej na temat „polubionych” stron 🙂
 • Jesteśmy już naprawdę daleko…. Może nawet masz już kilka pomysłów co kupić, ale pojawia się pytanie np. : „Czy przypadkiem Marta nie ma już tej książki?”… Co wtedy? Kupować w ciemno? Oczywiście, że nie! Bawiliśmy się już w detektywa czytając o tym, że nasza przykładowa Marta ma na Facebooku polubioną ogromną ilość stron kulinarnych, z naciskiem na kuchnie włoską. Skontaktujmy się z najbliższą osobą dla Marty, która może podpowiedzieć nam, czy przypadkiem nie chcemy dokonać „prezentowego plagiatu”. 🙂

Podsumowanie kroków w wyborze prezentu:

 1.  Zapisanie ostatecznej daty wręczenia prezentu.
 2.  Określenie, jak dobrze znamy osobę, której wręczymy prezent.
 3.  Wybór ostatecznego maksymalnego budżetu. (najlepiej w małych „widełkach”, np. 85-110 zł)
 4.  Odrzucenie prezentów nieodpowiednich z racji posiadanego wieku naszego solenizanta.
 5.  Ustalenie zainteresowań, jak najbardziej szczegółowo to potrafimy.
 6.  Upewnienie się, czy solenizant nie posiada już przedmiotu, który mamy zamiar mu kupić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *