Jak wygrać konkurs? 6 sposobów na wygraną

Zastanawiasz się jak wygrać konkurs?

Kto by o tym nie marzył! 🙂 Każdy z nas pragnie poczuć się zwycięzcą zgarniającym większą lub mniejszą nagrodę.
Sama wiadomość o tym, że to właśnie Ty wygrałeś wywołuje bardzo pozytywne emocje. Szeroki uśmiech, który długo nie zniknie z Twojej twarzy, serducho – bijące coraz mocniej, zamierzające wyskoczyć na zewnątrz oraz ciało skakające wysoko z radości! Jedna wygrana ciągnie do drugiej… chyba nie zaprzeczycie, że jest to bardzo uzależniające.
W tym wpisie postaram się uświadomić Was, że czasem włos może dzielić od wygranej.
Kilka porad o tym jak wygrać konkurs – czytaj uważnie!

1.Regulamin

Podstawowy punkt, który obowiązkowo musi być zrealizowany. Jest on najistotniejszą częścią każdego konkursu i śmiało mogę napisać, że jest również kluczem do wygranej. Często pomijany, ze względu na obszerność – znajome?
… nie zdajesz sobie sprawy jak znaczny odsetek zgłoszeń uczestników jest automatycznie odrzucanych ze względu na warunki, które nie zostały spełnione, a które wystarczyło doczytać w regulaminie.
Nie skupiaj się tylko i wyłącznie na zadaniu konkursowym! Oczywiście, jest ono na wagę złota, ale często pomijasz wiele innych ważnych kwestii.

Jakie błędy są nagminnie popełniane?

  • przesłanie pracy, lub zamieszczenie jej w złym miejscu,
  • za duża liczba znaków w skonstruowanej odpowiedzi – zazwyczaj jest ona ograniczona i liczona razem z prefiksem oraz numerem dowodu zakupu,
  • treść odpowiedzi, bardzo często nie może posiadać polskich znaków – ą, ę, ć, ł, ń, ś, ó, ż, ź,
  • zapominanie o wielkich i małych literach,
  • nie wyrzucaj paragonu – przy zakupie produktów, koniecznie zachowaj dowód zakupu – jeżeli wygrasz będziesz musiał zrobić jego skan lub zdjęcie– jest określona data, do kiedy możesz to zrobić,

2.Zadanie konkursowe

Kolejny aspekt, którego nie możesz pominąć! Poświęć troszkę czasu i uważnie prześledź warunki dot. zadania. Ich przeoczenie obniża szansę na finał, lub dyskwalifikuje na samym starcie. Jeżeli wymagane jest zdjęcie, nie zamieszczaj pracy typu kolaż. A tekst? Jeśli jest określona liczba znaków/zdań – zastosuj się do tego! Często ciekawe prace tracą na tym, gdy ocenia się tylko ich wstęp.
W tym etapie bardzo często musisz wykazać się pomysłowością, kreatywnością i obowiązkowo oryginalnością! Nie kopiuj innych pomysłów, tutaj liczy się inwencja twórcza.
Odpowiedź na pytanie, zrobienie zdjęcia… przeznacz na to więcej czasu i ambitnie podejdź do zadania, które będzie konkurować z ogromną ilością prac. Nieważne czy zadanie jest bardziej lub mniej skomplikowane – im więcej pracy w to włożyć tym lepszy efekt uzyskasz!

3.Niestandardowe myślenie

O co dokładnie chodzi? W regulaminach często można spotkać zapis:
„dowolny nośnik/sposób przedstawienia tematu”
Jest to idealny moment by wysilić swoją kreatywność! Przemyśl plan bitwy – zadanie konkursowe i działaj niestandardowo by wyróżnić się z tłumu 🙂
Fotografia, filmik, komiks, a może utwór muzyczny? Warto łączyć różnorodne aspekty. Przy tworzeniu tekstu postaw na rymowanki, które dodatkowo będą wzbogacone o walor artystyczny – kolorowe ikonki lub fragment ulubionego utworu. Stwórz coś co będzie miało wielką siłę przebicia i emocjonalny odbiór.

4.Czas wysłania pracy konkursowej

Myśl strategicznie. Zwróć uwagę kiedy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu i zastanów się czy lepiej wysłać swoją pracę na samym początku, w trakcie, czy na samym końcu konkursu.
Często mamy do czynienia z konkursami, składającymi się z kilku etapów i często napotykamy przy tym różnorodne rozbieżności. W regulaminie nakreślone jest co innego, a na planszy reklamowej co innego. Jeżeli jest możliwość kontaktu i wyjaśnienia spornych kwestii – śmiało do nich napisz! Będziesz wtedy wiedział, czy liczy się kto pierwszy ten lepszy, czy może warto dłużej poczekać i dopracować zadanie 🙂

5.Czujność to podstawa

Zadanie konkursowe zrobione? Tekst wysłany? Komentarz wpisany?
Zapisz w kalendarzu dokładną datę rozstrzygnięcia konkursu 🙂
Warto na bieżąco śledzić poczynania, ponieważ zdarzyć się może również i tak, że wygrasz – a nawet się o tym nie dowiesz! Wpisane imię i nazwisko zwycięskiej osoby np. na Facebook’u bez żadnego oznaczenia…bez maila…. prywatnej wiadomości…NIC!
I co wtedy? Pozwolisz by nagroda przeszła koło Twojego nosa?
Nie pozwól na to! Zwłaszcza, że przeważnie trzeba się zgłosić w ciągu wyznaczonego czasu od momentu ogłoszenia wygranych 🙂

6.Szczęście

Tak jak w życiu, tak i w konkursach trzeba szczęście mieć 🙂
Nie przejmuj się, że nie wygrałeś konkursu – walcz dalej!
Zyskasz doświadczenie, a pytanie – jak wygrać konkurs nie będzie Ci aż tak potrzebne.
Szukaj konkursów i bądź aktywny. Nie zaprzestawaj tylko na jednym.
Nie wszystkie konkursy mają charakter masowy, są firmy, które szukają nowoczesnych metod promowania się w social media właśnie poprzez konkurs. Wpisuj słowa kluczowe
i działaj! Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak dużo zadań konkursowych czeka właśnie na Ciebie 🙂 Potraktuj to jak zabawę rozwijającą własną twórczość.

..i najważniejsze – szczęście do konkursów trzeba mieć, ale też trzeba umieć szczęściu pomóc 🙂

Najnowsze konkursy możesz śledzić na naszej stronie klikając w menu: kategorie Konkursy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *