Promocje bankowe – ranking – ile możesz zyskać?

Promocje bankowe to sposób na przyciągnięcie nowych klientów. W Polsce nie jest to łatwe, ponieważ relatywnie rzadko decydują się oni na zmiany konta. Istnienie takich okazji pozwala na uzyskanie nierzadko kwoty rzędu kilkuset złotych, co może stanowić istotną przesłankę do podjęcia takiej decyzji. Sprawdź ranking promocji bankowych i wybierz ofertę dla siebie!

Ranking promocji bankowych

Ostatnia aktualizacja: 20 Lipca 2024
Konto Osobiste VeloBank
klient indywidualny
Dla kogo
31.07.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste Citi Handlowy
klient indywidualny
Dla kogo
13.08.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste BNP Paribas
klient indywidualny
Dla kogo
30.09.2024
? Rejestracji w promocji „Wymieniaj bez granic” można dokonać od dnia 24.04.2024 r. do osiągnięcia 5000 Rejestracji, jednak nie dłużej niż do dnia 30.09.2024 r.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Firmowe Santander Bank Polska
klient biznesowy
Dla kogo
31.07.2024
? Do promocji można dołączyć do 31.07. a warunki należy spełnić do 21.08.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Osobiste mBank
klient indywidualny
Dla kogo
17.09.2024
? Do promocji "Łap bony od mBanku III” możesz przystąpić do 31.10.2024 r., a do promocji „Mogę jeszcze więcej” do 17.09.2024 r.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto dla młodych Pekao S.A.
klient indywidualny
Dla kogo
30.09.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Pożyczka Gotówkowa Pekao S.A.
klient indywidualny
Dla kogo
31.07.2024
? Z preferencyjnych warunków cenowych mogą skorzystać nowi klienci (nieposiadający jakichkolwiek czynnych produktów/ umów z Bankiem Pekao S.A. na dzień złożenia wniosku o pożyczkę) lub klienci posiadający wyłącznie kredyt ratalny w Banku Pekao S.A. Oferta dla osób, które złożą kompletny wniosek o udzielenie pożyczki/formularz kontaktowy w okresie obowiązywania oferty specjalnej.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Karta Kredytowa Santander Consumer Bank
Łowca promocji, aktywny użytkownik
Dla kogo
31.08.2024
? Liczba kart w promocji ograniczona jest do 2400 sztuk.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Nest Bank Konto Firmowe z bonusem
klient biznesowy
Dla kogo
30.09.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Firmowe Alior Bank
klient biznesowy
Dla kogo
31.08.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto firmowe PKO BP
klient biznesowy
Dla kogo
31.08.2024 r.
? Promocje: „Do 1000 zł dla Twojej Firmy. Na dobry początek" i „Odbierz 1200 zł z terminalem POS” trwają do 31.08.2024 r. lub do wyczerpania puli uczestników.
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Karta Kredytowa Citi Handlowy z bonusem
Aktywny użytkownik, łowca promocji
Dla kogo
30.09.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Firmowe Citi Handlowy
klient biznesowy
Dla kogo
19.06.2024 r.
? Dla nowych klientów
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Przekorzystne Biznes Pekao SA
klient biznesowy
Dla kogo
31.08.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Rachunek iKonto Biznes
Klient biznesowy
Dla kogo
30.06.2024
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «
Konto Oszczędnościowe VeloBank
klient indywidualny
Dla kogo
11.07.2024
? do oferty można przystępować od 26.06.2024 r. do 11.07.2024 r. ‌
Czas Promocji
» SPRAWDŹ «

Czym są promocje bankowe?

Promocje bankowe to różnego rodzaju okazje oferowane przez banki, aby zachęcić klientów do korzystania z ich usług. Instytucje wprowadzają je cyklicznie, promując swoje flagowe produkty. Najczęściej są to konta osobiste lub konta firmowe, ale promocje dotyczą również kredytów gotówkowych czy pożyczek. Co można zyskać, korzystając z promocji bankowych? Najbardziej atrakcyjne wydają się być premie pieniężne, ale także nagrody w postaci biletów do kina, voucherów, bonów, a także kodów rabatowych do wybranych sklepów. Wśród nich można spotkać takie bonusy, jak np. kod na zakupy w sieci sklepów Biedronka, sklepach elektronicznych, drogeriach czy innych sklepach internetowych.

Jakie produkty należy założyć, by skorzystać z promocji bankowej?

Biorąc pod uwagę warunki promocji, nie można ominąć możliwości wybrania określonych bezpłatnych funkcji, uniknięcia opłaty prowizji za przewalutowanie, czy dokonania określonej liczby wypłat z dowolnego bankomatu całkowicie za darmo. Promocje bankowe mogą dotyczyć w szczególności:

  • założenia nowego konta,
  • założenia nowej karty kredytowej,
  • warunków zaciągnięcia kredytu,
  • promocyjnego oprocentowania lokaty.

Jak działają promocje bankowe?

Aby móc skorzystać z danej promocji bankowej, warto na początku przyjrzeć się bliżej warunkom umowy. Zdarza się, że jedynym wymogiem pozwalającym na zgarnięcie określonej sumy pieniędzy jest jedynie założenie określonego konta. Jednak w większości przypadków niezbędne będzie wykonanie dodatkowych aktywności. Banki wymagają od klientów dokonania płatności na określoną kwotę, wykonania określonej liczby transakcji bezgotówkowych, np. przelewów czy wpływu na konto na daną kwotę. Dla aktywnych posiadaczy rachunków nie powinny one stanowić żadnego kłopotu. Często dozwolone jest wykonanie przelewu ze swojego drugiego konta, dzięki czemu spełnienie warunków promocji bankowej będzie naprawdę proste. 

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Wielu klientów banków miało już okazje przekonać się, że na promocjach bankowych rzeczywiście da się zarobić całkiem pokaźną sumę pieniędzy. Dokładna kwota, którą można uzyskać za samo założenie konta może być zróżnicowana w zależności od danego banku. Obecnie sama premia za założenie konta to kwota najczęściej mieszcząca się w przedziale 200-450 złotych. To tylko jedna z licznych możliwości na zarobienie pieniędzy za założenie konta w banku. Inne z nich to m.in. 1% zwrotu za transakcje wykonane za pośrednictwem telefonu, czy dodatkowy bonus rzędu kilkuset złotych za wykonanie w każdym miesiącu wymaganej liczby transakcji. Czasami jednak wymagane są dodatkowe warunki, jak wykonanie płatności za pomocą BLIK-a, Apple Pay czy Google Pay.

Promocje bankowe – co jeszcze można zyskać?

O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy Paulinę Iwicką, ekspertkę porównywarki Czerwona Skarbonka, opiekunkę działu promocji bankowych:

Premie za promocje bankowe mogą być jeszcze wyższe, gdy przekona się do założenia konta w tym samym banku przyjaciół lub członków rodziny, lub samodzielnie założy się konto dziecku. Wiele banków umożliwia obecnie swoim użytkownikom otworzenie specjalnego konta oszczędnościowego, gdzie obowiązuje całkiem korzystne, promocyjne oprocentowanie rzędu 7-8% w skali roku. Osoba, która planuje założyć nowe konto w banku, a jednocześnie pragnie skorzystać z korzystnych promocji, powinna na bieżąco sprawdzać obowiązujące oferty. Obecnie można to zrobić za pomocą kilku kliknięć myszy poprzez odwiedzenie stron internetowych, gdzie zgromadzone są wszystkie obowiązujące w danym momencie korzystne okazje prezentowane przez różne banki. Najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas ranking promocji bankowych.

Promocje bankowe kont osobistych – jakie warunki należy spełnić?

Niektóre z promocji dotyczą wszystkich nowych klientów, a do skorzystania z innych trzeba spełnić pewne określone warunki. Przykładowo, brak płatności za konto może obowiązywać jedynie dla osób, które nie ukończyły 26 roku życia lub wykonają pewne czynności. Zaliczyć do nich możemy np. wykonanie danej liczby opłat za pomocą karty lub BLIK-a, czy aplikacji mobilnej. W zamian można zyskać bezpłatną obsługę konta, czy darmowe wypłaty z bankomatów zarówno w kraju, jak i poza nim. Ponadto, dodatkowe bonusy pieniężne mogą obowiązywać również w przypadku, gdy dane konto zostało otwarte z polecenia innej osoby. Do otrzymania niektórych premii będzie konieczne zapewnienie wpływów na określoną kwotę. Ze szczegółowymi warunkami określonej promocji można zapoznać się poprzez przeczytanie regulaminu.

Promocje bankowe kredytów – co można zyskać?

Obok promocji za założenie konta dużym zainteresowaniem cieszą się również promocyjne kredyty, czyli takie w przypadku, których obowiązują specjalne, niezwykle korzystne warunki. Dzięki korzystniejszym warunkom kredytowania można liczyć na zauważalnie niższe raty ich spłaty. Oprócz tego w ramach tego rodzaju promocji można liczyć na korzystne bonusy w postaci m.in. spłaty przez bank jednej lub nawet kilku rat, gdy kredytobiorca wywiązywał się do tej pory z regularnych spłat. Znajomość obowiązujących promocji kredytowych pozwala na skorzystanie z najkorzystniejszych możliwych ofert. Szczególnie często można natknąć się na promocje na kredyty gotówkowe. Banki dla posiadaczy kodów lub nowych klientów oferują najczęściej znacznie obniżony poziom, lub nawet całkowity brak pobierania prowizji. Obniżone może zostać również roczne oprocentowanie kredytów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *