Ranking klimatorów przenośnych bez rury

Przenośne klimatyzatory bez rury to doskonałe urządzenia, których popularność rośnie głównie w czasie, kiedy zbliża się lato i zapowiadane są nieustające upały. Nic w tym dziwnego – zbyt gorące powietrze wpływa negatywnie na koncentrację, na samopoczucie. W wielu osobach wywołuje nadmierną senność, odbija się tez na zdrowiu fizycznym. Jednak nie każdy chce przeprowadzać remont tylko po to, by zainstalować klimatyzator ze specjalną rurą wypychającą ciepłe powietrze na zewnątrz. Jeśli wynajmujemy biuro lub pokój, często nie dostaniemy pozwolenia na drastyczne kroki związane z instalację klimatyzatora. Wtedy rewelacyjnym wyborem będzie klimatyzator przenośny bez rury.

Klimatyzator przenośny bez rury można śmiało postawić w dowolnym miejscu, w dowolnym pomieszczeniu. Nie musimy szukać odpowiedniego miejsca, poprzez które będziemy w stanie odprowadzić rurę. Jednak fakt, iż klimatyzator nie posiada rury sprawia, że działa on na nieco innych zasadach niż prawowity klimatyzator. Ponadto, jest nieco mniej wydajny, jednak jeśli chcemy trochę ochłodzić powietrze w pomieszczeniu, by móc swobodnie pracować, w zupełności on wystarczy.


NASZ RANKING KLIMATORÓW PRZENOŚNYCH BEZ RURY

 

1️⃣ Klimator Sencor SFN 5011WH

Klimatyzator Sencor SFN 5011WH - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 369 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimatyzer Sencor SFN 5011WH to ciekawe urządzenie, które rewelacyjnie schładza powietrze. Posiada 3 różne prędkości, które bez większego problemu można dostosować do własnych potrzeb. Tryb natural gwarantuje naturalny powiew, tryb normal chłodzi trwale z ustawionym stopniem mocy, z kolei tryb sleeping utrzymuje klimat podczas naszego wypoczynku. Prędkość przepływu powietrza do 6m/s. Urządzenie posiada wyjmowany filtr, który należy co jakiś czasy czyścić. Kliamtyzer wyposażony został również w specjalny program, który w 20 minut jest w stanie wysuszyć filtr. Niweluje to możliwość powstawania pleśni czy niebezpiecznych dla zdrowia człowieka mikrobów. Klimatyzer posiada timer, który można ustawić na 1, 2, 4 czy 8 godzin. Uchwyt oraz wygodne kółka pozwalają na jego bezproblemowe przenoszenie. Czynnikiem chłodzącym w tym urządzeniu są wkłady chłodzące lub woda, musi być jednak zimna. Klimatyzer posiada kolor biały, który sprawdzi się praktycznie wszędzie, niezależnie od wystroju czy stylu pomieszczenia.

 

2️⃣ Klimator Ferrari G3 G50023

Ferrari G3 G50023 Biała/Zielona - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 474 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Ferrari G3 G50023 to urządzenie w kolorze zielono-białym, którego moc wynosi 65 W. Sprzęt ten posiada w zestawie zbiornik na wodę o pojemności 2,5 litra. Dodatkowym atutem jest elektroniczny panel sterowania, a także 3 stopnie prędkości. Klimator Ferrari może pochwalić się silnym przepływem powietrza oraz dołączonymi do zestawu dwoma wkładami mrożącymi. Dzięki nim można znacznie większych efekt chłodzenia i odświeżania powietrza. Czas bezustannej pracy klimatora wynosi od 8 do 19 godzin. Cechuje się cichą pracą, regulacją prędkości nawiewu. Do zestawu dołączony jest pilot, za pomocą którego można zmieniać ustawienia. Nie trzeba więc wstawać z wygodnego fotela czy łóżka. Poziom hałasu urządzenia wynosi 20 dB, a więc jest to sprzęt cichy, który nie przeszkadza podczas spania, pracy czy odpoczynku. Przepływ powietrza wynosi 650 m3/h. Urządzenie to doskonale sprawdza się w momentach dużych upałów, kiedy w mieszkaniu brakuje zimnego, przyjemnego powietrza. Wiadomo, że praca w takich momentach idzie dość opornie, a klimator Ferrari G3 może nas wspomóc!

 

 

3️⃣ Klimator Honeywell ES500l

Honeywell ES800I - zdjęcie 3[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 545 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Honeywell ES500l to wielofunkcyjne, kompaktowe urządzenie 3w1, które łączy w sobie funkcje klimatora ewaporacyjnego, nawilżacza powietrza oraz wentylatora. Wyposażony został w pilot do zdalnego sterowania. Pochwalić się może 4-stopniową regulacją nadmuchu. Posiada funkcję timera, dzięki której można zaprogramować kilmator na automatyczne wyłącznie za pół godziny, 1, 2 lub 4 godziny. Pilot można śmiało schować w specjalnym miejscu na obudowie. Urządzenie posiada 4 kółka, które znacznie ułatwiają jego przemieszczanie. Boczne uchwyty pozwalają na swobodne przenoszenie. Klimator posiada specjalny pojemnik na lód lub wkłady chłodzące. Komora ta znajduje się na górze urządzenia, co ułatwia dostęp do wkładu. Urządzenie wyposażone zostało w poszczególne tryby – tryb cichy pozwala na cichą pracę, która nie przeszkadza podczas czynności umysłowych. Tryb turbo to wyjątkowo silny przepływ, idealny na dzień. Klimator HoneyWell to rewelacyjne urządzenie, które głównie sprawdza się latem, jednak funkcja nawilżacza z pewnością przyda się także zimą, w okresie grzewczym.

 

4️⃣ Klimator Columbia Vac Kc100

Columbia Vac Kc100 - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 349 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator przenośny Columbia Vac KC100 to skuteczne urządzenie do schładzania, nawilżania oraz wentylowania powietrza w gorące, letnie dni nie dające wytchnienia. Sprzęt ten zasysa gorące powietrza, pochłania je z otoczenia, by następnie przetłoczyć je za pomocą pompki przez specjalne wkłady, które nawilżane są zimną wodą. Woda absorbuje ciepło, a z klimatora wydmuchiwane jest zimne powietrze. Ponadto, zwiększona zostaje wilgotność powietrza w pomieszczeniu, co bardzo dobrze wpływa na wzrost komfortu i dobrego samopoczucia. Columbia Vac Kc100 to klimator bardzo prosty w obsłudze, przyjazny dla środowiska oraz energooszczędny. Posiada zbiornik na wodę o pojemności 4 l, filtr powietrza, a także bardzo wygodny panel sterowania. Zamontowano mu malutkie obrotowe kółka, które pozytywnie wpływają na jego transportowanie pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Klimator wyposażony został w trzy tryby pracy wentylatora, a także w specjalną funkcję oscylacji. By sterować strumieniem powietrza, wystarczy ustawić sobie pionowe, jak i poziome żaluzje znajdujące się w urządzeniu.

 

 

5️⃣ Klimator Gerlach GL7927

GERLACH GL7927 - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 429 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Wielofunkcyjny klimator przenośny Gerlach GL7927 to urządzenie charakteryzujące się wysoką wydajnością. Charakteryzuje się posiadaniem kilku funkcji – chłodzenia, nawilżania, a także oczyszczania powietrza. Klimator ma wbudowany zbiornik na wodę o pojemności 2 l, a ponadto dysponuje trzema prędkościami nawiewu. Świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni, niezależnie od tego, czy inwestujemy w niego z myślą o wygodnym, komfortowym spaniu podczas upałów, czy chcemy polepszyć klimat biura dla naszych pracowników. W zestawie znajdują się 2 pojemniki ze specjalnym żelem, który można mrozić, a następnie przekładać do zbiornika z wodą. Dzięki temu urządzenie jest w stanie wydajnie chłodzić oraz nawilżać pomieszczenie. Wygodnym rozwiązaniem jest wyświetlacz LCD, który pokazuje wszystkie ustawienia. Klimator może pracować nieustannie od 1 do 8 godzin. Przepływ powietrza wynosi 800 m3/h. W przypadku korzystania z wody, a nie z wkładów żelowych, urządzenie posiada specjalny wskaźnik, który informuje o jej poziomie. Moc klimatora to 60W.

 

6️⃣ Klimator Klarstein Skyscraper Ice 4w1 ACO4

Klimatyzator Klarstein Skyscraper Ice 4w1 Klimatyzator+Pilot ACO4 - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 699 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Klarstein Skyscraper Ice 4w1 ACO4 to urządzenie łączące w sobie funkcję oczyszczacza powietrza, nawilżacza, wentylatora oraz klimatora. Jest to wydajny oraz niezwykle precyzyjny schładzacz, który niejednokrotnie zaskoczy nas chłodną bryzą. Charakteryzuje się dużą przepustowością powietrza wynoszącą 210 m3/h. Wprawia w ruch letnie powietrze, tworząc tym samy świetną bryzę, która skutecznie ochładza naszą twarz. Sprzęt posiada 6 litrowy zbiornik na wodę. Woda odparowywana jest dzięki filtrowi o strukturze plastra miodu, co pozwala na usunięcie ciepła w naturalny i bardzo energooszczędny sposób. W zestawie znajdziemy dwa wymienne wkłady, które pozwalają skutecznie obniżyć temperaturę przepływającego powietrza. Urządzenie to fantastycznie sprawdza się zarówno latem, ale dodatkowo zaskarbia sobie serca użytkowników zimą, kiedy suche, przegrzane powietrze daje o sobie znać przy pomocy kaszlu i unoszącego się kurzu. W sprzęcie znajdziemy zintegrowany jonizator, który doskonale usuwa cząsteczki kurzu, by lepiej się oddychało.

 

 

7️⃣ Klimator Ravanson KR-7010

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 325 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Ravanson KR-7010 to wielofunkcyjne urządzenie o wysokiej wydajności, które świetnie sprawdzi się w każdej przestrzeni biurowej, gabinetowej, jak i w domu – w sypialni lub w salonie. Można korzystać z aż trzech prędkości nawiewu. Sprzęt wyposażony został w obrotowe kółka oraz uchwyty ułatwiające przenoszenie. Klimator ten posiada trzy funkcje – nawilża powietrze, chłodzi je oraz skutecznie wentyluje. W każdym przypadku jest bardzo skuteczny. Posiada zbiornik o pojemności 8 l, który umożliwia efektywne wykorzystanie urządzenia. W upalne dni daje poczucie chłodnej, orzeźwiającej bryzy. Sprzęt można ustawić w dogodnym miejscu, które do niczego nie zobowiązuje, a to dlatego, że posiada wygodne uchwyty po obu stronach oraz sprawne kółeczka. Duży wyświetlacz znacznie ułatwia sterowanie sprzętem, a timer pozwala na zaplanowanie momentu wyłączenie bądź włączenia urządzenia. W przypadku klimatora Ravanson możliwe jest sterowanie zdalne, a to za sprawą dołączonego do zestawu pilota. Pionowe żaluzje są świetne, jeśli chcemy zmienić kierunek strumienia powietrza. Można dokonywać tego ręcznie, przesuwając żaluzje z góry na dół.

 

 

8️⃣ Klimator Zelmer ZCL6030

Zelmer ZCL6030 Biały - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 359 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Zelmer ZCL6030 to fantastyczne urządzenie, które doskonale sprawdzi się w mieszkaniu czy w biurze w letnie, upalne dni. Sprzęt ten charakteryzuje się mocą rzędu 65 W, a ponadto posiada zbiornik na wodę o pojemności 5 l. Można go wygodnie napełniać od góry. Klimator charakteryzuje się maksymalnym przepływem w wysokości 400 m3/h. Jest niezwykle wydajny i nie wymaga żadnego dodatkowego montażu. Sprawdzi się zarówno w mniejszych mieszkaniach, jak i w większych, a także w biurach. Do wyboru użytkownik ma 3 prędkości nawiewu. Można je wykorzystywać w zależności od tego, czego spodziewamy się od urządzenia – natychmiastowego ochłodzenia czy łagodnej zmianie temperatury. W sprzęcie znajduje się filtr o strukturze plastra miodu, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powietrza. Transportowe koła pozwalają na bardzo sprawne i praktycznie bezwysiłkowe przesuwanie urządzenia. Wyłącznik czasowy pozwala ustawić okres pracy klimatyzatora, a każde jego naciśnięcie wydłuża go o godzinę.

 

 

9️⃣ Klimator Sencor SFN 9011SL

Wentylator przenośny Sencor SFN 9011SL - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 499 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Sencor 9011SL to urządzenie 3w1, które jednocześnie schładza powietrze, a także sprawdza się jako nawilżacz powietrza oraz wentylator. Sprzęt wyposażony jest w różne tryby pracy wentylatora, a wszystko po to, by każdy znalazł w nim coś dla siebie. Tryb normal doskonale radzi sobie każdego dnia, tryb natural tworzy lekki wiaterek, w kolei tryb sleeping świetnie pracuje podczas naszego odpoczynku. Klimator Sencor jest nie tylko funkcjonalny, ale również cechuje się designerskim wyglądem. Prosta obsługa to coś, czego szukają zarówno młodzi, jak i starsi odbiorcy. Wyświetlacz LED pozwala na śledzenie wybranych opcji oraz programowanie czasu trwania nawiewu. Klimator Sencor posiada dodatkowe funkcje w postaci jonizacji powietrza czy automatycznego wyłączania. Jest koloru czarno-srebrnego. Poziom wytwarzanego hałasu sięga 66 dB, a moc urządzenia to 110 W. Klimator posiada specjalną szufladę na zimne wkłady – np. lód czy specjalne wkłady żelowe, które pozwalają na skuteczne schłodzenie wydmuchiwanego powietrza.

 

 

🔟 Klimator Air Naturel Polair

Air Naturel Klimator Polair - zdjęcie 1[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Cena: od 579 zł.

[ KLIKNIJ ABY PRZEJŚĆ DO SKLEPU ]

Klimator Air Naturel Polair to ciekawe urządzenie francuskiej marki, która uznawana jest za specjalistyczną w temacie chłodzenia. Klimator ten odznacza się elegancką, klasyczną stylistyką, która doskonale wkomponuje się w każdy styl, niezależnie od rodzaju pomieszczenia. Kolumna ma wysokość aż 74 cm, świetnie sprawdzi się zarówno w biurze, sypialni, jak i salonie. Moc urządzenia wynosi 58 W, a przepływ powietrza to 483 m3/h. Sprzęt posiada 3 poziomy prędkości. Dodatkowym atutem jest trzystopniowa regulacja prędkości nawiewu, co pozwala dostosować strumień powietrza do własnych oczekiwań. Pojemnik na wodę cechuje się pojemnością wynoszącą 4 litry. Urządzenie posiada osobny zbiornik na lód. Klimator Air Naturel Polair pozwala na sterowanie zdalne, za pomocą specjalnego, dołączonego do zestawu pilota. Poziom hałasu urządzenia wynosi 59,9 dB. Czytelny panel kontrolny to niezwykle istotna cecha pozwalająca na swobodne dostosowywanie ustawień. Wbudowany timer pozwala na ustawienie czasu pracy klimatora wynoszącego nawet 8 h.

 

CO MUSISZ WIEDZIEĆ O KLIMATORACH PRZENOŚNYCH BEZ RURY?

Ogromną zaletą jest mobilność klimatyzera. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować jedynie w jedno takie urządzenie, mobilnośc jest przydatna, gdyż można przenosić sprzęt z jednego miejsca w drugie. Wystarczy, że mamy w tym pomieszczeniu dostęp do gniazdka elektrycznego. Klimatyzator przenośny świetnie sprawdza się zarówno w pokojach, mieszkaniach dużych, jak i małych mieszkaniach. Można go swobodnie przenosić, ale jego gabaryty sprawiają, że podczas nieużywanie go, może zostać spakowany do fabrycznego pudełka i  przechowany na strychu lub w piwnicy.

Jeśli zdecydujemy się na kupno klimatyzatora przenośnego, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Istotnym parametrem jest moc chłodnicza. Im jest większa, tym większą powierzchnię obejmie strumień chłodnego powietrza. Wiadomo jednak, że im większa moc, tym większe rachunki za energię elektryczną. Kolejnym ważnym parametrem jest przepływ powietrza wyrażany najczęściej w m3/h. Regulacja prędkości dmuchania zimnym powietrzem to też świetna opcja, w którą powinien być wyposażony każdy klimatyzer.

Jeden komentarz do “Ranking klimatorów przenośnych bez rury

  • 17 sierpnia, 2021 o 2:26 pm
    Bezpośredni odnośnik

    Piszecie panstwo w artykule, ze klimatyzator przenosny z rura to koniecznosc remontu w sensie wiercenia otworu. Ale moja znajoma do swojego urzadzenia miala dodatkowa uszczelke i obylo sie bez wiercenia (rura jest wystawiona przez uszczelke na oknie). No ale klimator to na pewno mniejszy wydatek, dlatego sie zastawiam czy on bedzie rownie skuteczny? Klimator Sencor SFN 9011SL widzialam juz w kilku sklepach z elektronika ale nikt nie mogl mi jasno odpowiedziec czy taki sprzet schlodzi moj duzy salon. Czyli jak kupie klimator, ktory u panstwa jest wysoko w rankingu to on bedzie na tyle wydajny zeby mi dobrze chlodzil.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *