Ranking okapów kuchennych – Jaki okap kupić?

Zastanawiasz się jaki okap kupić? Okapy kuchenne zadbają o świeżość powietrza w naszym domu, które pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Dobrze dobrany okap zapewni nam zdrowie.
Okap chroni również ściany oraz meble przed unoszącymi się w powietrzu resztkami tłuszczu. Zakup okapu to jedna z lepszych decyzji jaką możesz podjąć. Zapoznaj się z naszym rankingiem okapów kuchennych 2018 roku!

Ranking okapów przyściennych

Okapy przyścienne montowane są bezpośrednio do ściany, są swego rodzaju uchylnym okapem kominowym. Okapy przyścienne świetle radzą sobie z oparami i wkomponują się w każdy wygląd. Nadają się głównie do kuchni w których nie gotujemy bardzo dużo. Niestety minusem dobrego designu jest mała wydajność okapów przyściennych.

 1. Samsung Chef Collection NK86NOV9MSR
 2. Bosch DWK095G60
 3. Electrolux EFV60657OK

Ranking okapów kominowych

Klasyczny okap kuchenny charakteryzuje się kominem podłączonym do otworu wentylacyjnego. Dzięki ich prostocie, otrzymujemy doskonałą wydajność w niskiej cenie. Okapy kominowe są najczęściej kupowanymi okapami na rynku.

 1. VDB DB9 Automatik 90
 2. Gorenje DVG 600 ZBE
 3. Amica OKC620SB

Ranking okapów wyspowych

Zainwestowałeś w piękną wyspę kuchenną wraz z płytą indukcyjną? Masz problem z montażem okapu? Nie martw się! Zainwestuj w okapy wyspowe montowane bezpośrednio do sufitu. Charakteryzuje je duży rozmiar, najczęściej montowane są w sporych salonach z aneksem kuchennym. Kuchnia w której zdecydujemy się na montaż okapu wyspowego powinna mieć nie mniej niż 20 metrów kwadratowych.

 1. Siemens LB 54564
 2. Globalo Insolita 60.1 Inox
 3. Bosch DHL 545 S

Ranking okapów podszafkowych

Często w małych kuchniach w bloku stawiając na minimalizm montujemy okapy podszafkowe. Jak sama nazwa wskazuje instalowane są pod szafką wiszącą, stanowią część umeblowanej kuchni. Ich zaletą jest zdecydowanie wygoda, ponieważ zajmują bardzo mało miejsca.

 1. Electrolux EFP60565OX
 2. Akpo WK-10 6 Neva 60
 3. Gorenje DU 6115 EC

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *