Ranking Żelazek 2017 – Jakie żelazko kupić?

Zastanawiasz się jakie żelazko kupić? Który model wybrać? Jaka marka będzie dla Ciebie najlepsza? Przedstawiamy nasz ranking żelazek 2017 roku!

Żelazko jest niezbędnikiem wyposażenia małego AGD każdego domu. Jedni korzystają z niego więcej, inni tylko od święta prasują koszulę 🙂 Każde żelazko wygląda bardzo podobnie, więc pojawia się problem z rozróżnieniem żelazek i wybraniem najlepszej opcji dla nas!

Ranking żelazek do 200 złotych

 1. Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4506/20 – około 198 zł
  żelazko-Philips-Azur-Performer-Plus-GC4506
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl
 2. Żelazko TEFAL Ultragliss FV4870 – około 159 zł
  żelazko-TEFAL-Ultragliss-FV4870
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl
 3. Żelazko Philips Azur Performer GC3802/20 – około 145 zł
  żelazko Philips-Azur-Performer-GC3802
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl

Podczas wyboru żelazka o wartości do 200 złotych szczególną uwagę musimy zwrócić na firmę produkowanego żelazka. Istnieje wiele chińskich odpowiedników oryginalnych żelazek, które mimo podobnej specyfikacji technicznej tworzone są na tanich podzespołach, co niestety wpływa na szybką eksploatacje sprzętu małego AGD. Odradzamy również zakupów żelazka w supermarketach. Ich niskie ceny są zazwyczaj spowodowane tanim zakupem żelazek w masowej ilości od zagranicznego dostawcy. W naszym rankingu żelazek postawiliśmy na znane marki Philips oraz Tefal. Posiadają bardzo dobry stosunek jakości i funkcjonalności do ceny.

Ranking żelazek do 400 złotych

 1. Żelazko Philips Azur Pro GC4887/00 – około 339 zł
  żelazko-Philips-Azur-Pro-GC4887
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl
 2. Żelazko Bosch TDI903231A – około 325 zł
  żelazko-Bosch-TDI903231A
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl
 3. Żelazko Philips Azur Performer Plus GC4526/20 – około 234 zł
  żelazko-Philips-Azur-Performer-Plus-GC4526
  Kliknij i sprawdź najniższą cenę na Ceneo.pl

Kwota 400 złotych na zakup żelazka powinna wystarczyć na kupno porządnego sprzętu, które posłuży nam na dłuższe lata 🙂 Tutaj mamy możliwość wyboru kilku firm królujących na rynku małego AGD. W naszym rankingu żelazek do kwoty 400 złotych postawiliśmy ponownie na Philipsa oraz na żelazko Bosch. Podczas wyboru kierowaliśmy się opinią eksperta, pracującego od kilku lat jako ekspert do spraw doradztwa w dziale AGD oraz opiniami i komentarzami użytkowników Ceneo.

Podsumowanie

Na koniec artykułu napiszemy kilka słów na temat niezbędnego wyposażenia dobrego żelazka. W pierwsze kolejności należy zwrócić uwagę na moc oraz ilość programów. Dodatkową zaletą żelazka dobrej jakości jest strumień pary, który ułatwi nam skuteczne rozprasowanie zagnieceń. Innymi cechami, które musimy wziąć pod uwagę są: stopka żelazka, pojemność zbiornika wody, obecność wbudowanego zbiornika na kamień oraz automatyczne wyłączenie żelazka w razie pozostawienia włączonego żelazka.

Proponowane sklepy internetowe z żelazkami:

Media Markt

Saturn

Neonet

OleOle

eMAG.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *