Ranking zmywarek – Jaką zmywarkę kupić?

Czy warto kupić zmywarkę? 🙂 W dzisiejszych czasach coraz więcej gospodarstw domowych decyduje się na umieszczenie zmywarki w swojej kuchni. Zdecydowanie warto rozważyć zakup zmywarki, gdy pędzimy przez życie i brakuje nam na wszystko czasu. Niestety pojawia się ważne pytanie… Jaką zmywarkę kupić? Modeli jest mnóstwo, rynek wciąż rośnie i trudno się zdecydować. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy Wam nasz ranking zmywarek 2018 roku!

 

Jakie zmywarki warto kupić?

Zastanawiasz się na co w pierwszej kolejności zwracać uwagę? Zdecydowanie na wielkość zmywarki.

W zależności od możliwości zagospodarowania kuchnia jak i wielkości rodziny możesz wybierać między zmywarką w wielkości 45cm, a zmywarką 60cm. Przy dużej rodzinie mała zmywarka prawdopodobnie będzie chodziła kilka razy dziennie, więc nie narażaj się na wysokie rachunki i od razi zainwestuj w większy model.

Kolejnym ważnym aspektem jest klasa energetyczna, nikt przecież nie lubi wysokich rachunków 🙂 Najlepsze jakością pod tym względem wypadają zmywarki z oznaczeniem A+++, lecz niestety ich zakup będzie kosztowniejszy. Wszystko zależy od Twojego budżetu. Możesz postawić równie dobrze na A++ lub A+, ogromnej różnicy w rachunkach nie zauważysz.

W ostatniej kolejności zwróć uwagę na funkcje danego modelu. Żyjemy w czasach szybkiego rozwoju technologi i firmy ciągle prześcigają się w wymyślaniu coraz ciekawszych i użyteczniejszych funkcji. Na jakie funkcje warto zwrócić uwagę? Funkcje opóźnionego startu, wyświetlanie czasu pozostałego do zakończenia zmywania, możliwość dokładania naczyń w czasie pracy zmywarki, sygnał dźwiękowy przypominający o zakończeniu pracy zmywarki.

Ranking zmywarek 45 cm

Co cechuje zmywarki 45cm? Zdecydowanie niższa cena względem modeli o szerokości 60cm. Zaletą mniejszych zmywarek jest możliwość łatwego zagospodarowania miejsca nawet w małych kuchniach w bloku. Ten typ zmywarek polecamy w szczególności do kawalerek oraz małych dwupokojowych mieszkań. Standardowo w naszym rankingu staraliśmy się wybrać modele najlepsze pod względem stosunku ceny do jakości.

  1. Bosch SPS66TI01E
  2. Siemens SR256I00TE
  3. Amica ZWM 468IED
  4. ELECTROLUX ESF4513LOW

Ranking zmywarek 60 cm

Zmywarki o szerokości 60 cm pozwolą pomieścić nawet do 13 kompletów naczyń. Cechują się również niższym poziomem hałasu, niż zmywarki o pojemności 45 cm. Większa pojemność przekłada się nie tylko na możliwość włożenia większej ilości kubków czy sztućców. Zmieścimy w nich również bez problemu duże garnki oraz patelnie. Jeśli Twoja rodzina składa się z więcej niż dwóch osób polecamy zakup zmywarki 60cm.

  1. Bosch SMS68TI02E
  2. Siemens SN236I00ME
  3. Gorenje GS65160X
  4. Amica ZWM 628IED

Proponowane sklepy internetowe z zmywarkami:

Media Markt

Saturn

Neonet

OleOle

eMAG.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *